Najlepsze z kategorii Laptopy gamingowe . Ranking TOP 20 z 4350. Średnia cena 4095 zł. Ceny od 1499 zł do 8504 zł. Najlepszy producent: Lenovo. Najlepszy w rankingu: Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N, średnia cena 1499 zł (trend: stała). Najtańszy: Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N kosztuje 1499 zł (cena: stała). Najdroższy: LENOVO Legion Pro 5 16IAX10 16" OLED 165Hz Ultra 7-255HX 32GB RAM 1TB SSD GeForce RTX5070 DLSS 4 Windows 11 Home, Funkcje AI 83F3003BPB kosztuje 8504 zł (cena: stała).
Spis treści:
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
2.2 LENOVO Legion 5 15AHP10 15.1" OLED 165Hz Ryzen 7 260 16GB RAM 1TB SSD GeForce RTX5050 DLSS 4 Windows 11 Home 83M0001XPB
2.3 Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11
3. Najtańsze
3.1 Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
3.2 HP 15-fc0104ds / A49TFUA / AMD Athlon / 4GB / 256GB / AMD Radeon Graphics / HD / Dotyk / Win 11 / Różowy
3.3 HP 255 G10 Ryzen 5-7530U/16GB/512/Win11
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
2.2 LENOVO Legion 5 15AHP10 15.1" OLED 165Hz Ryzen 7 260 16GB RAM 1TB SSD GeForce RTX5050 DLSS 4 Windows 11 Home 83M0001XPB
2.3 Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11
3. Najtańsze
3.1 Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
3.2 HP 15-fc0104ds / A49TFUA / AMD Athlon / 4GB / 256GB / AMD Radeon Graphics / HD / Dotyk / Win 11 / Różowy
3.3 HP 255 G10 Ryzen 5-7530U/16GB/512/Win11
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
Ranking TOP 20
Najlepsze produkty: Laptopy gamingowe - Ranking 2025 i opinie
1. Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
Dane techniczne:
| Ekran | 16" |
| Procesor | Ryzen 5 8645HS |
| Pamięć RAM | 8GB |
| System operacyjny | Windows 11 |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 4050 |
| Dysk SSD | 512GB |
2. LENOVO Legion 5 15AHP10 15.1" OLED 165Hz Ryzen 7 260 16GB RAM 1TB SSD GeForce RTX5050 DLSS 4 Windows 11 Home 83M0001XPB

Dane techniczne:
| Ekran | 15,1” |
| Procesor | AMD Ryzen 7 260 |
| Pamięć RAM | 16GB |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 5050 |
| Dysk SSD | 1000GB |
Gdzie kupić:
3. Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | Intel Core i5-12450HX |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 2,38 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | 802.11ax (gen. 6) |
| Bluetooth | Tak |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU |
| Modem 3G/LTE | Nie |
| Seria | Lenovo LOQ |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak białe podświetlenie |
| Czytnik linii papilarnych | nie |
| Rodzaj | do gier |
| Kolor obudowy | Szare |
| Liczba złączy USB 3.0 | 3 |
| Pamięć karty graficznej | 6 GB |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | matowa |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz |
| Czytnik kart pamięci | nie |
Gdzie kupić:
Najtańsze produkty: Laptopy gamingowe - Ranking 2025 i opinie
1. Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
Dane techniczne:
| Ekran | 16" |
| Procesor | Ryzen 5 8645HS |
| Pamięć RAM | 8GB |
| System operacyjny | Windows 11 |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 4050 |
| Dysk SSD | 512GB |
2. HP 15-fc0104ds / A49TFUA / AMD Athlon / 4GB / 256GB / AMD Radeon Graphics / HD / Dotyk / Win 11 / Różowy

Dane techniczne:
| Ekran | 15” |
| Procesor | AMD Athlon |
| Pamięć RAM | 4GB |
| System operacyjny | Windows 11 |
| Karta graficzna | AMD Radeon Graphics |
| Dysk SSD | 256GB |
Gdzie kupić:
3. HP 255 G10 Ryzen 5-7530U/16GB/512/Win11

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" |
| Procesor | AMD Ryzen 5 7530U |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Waga | 1,52 kg |
| System operacyjny | Microsoft Windows 11 Home |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | Grafika, AMD Radeon Graphics |
| Dysk SSD | 512GB |
| Czytnik linii papilarnych | Tak |
| Kolor obudowy | Kolor, Szary |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | Czas pracy na baterii, 8.5 h |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć współdzielona |
| Typ matrycy | Typ matrycy, IPS |
| Czytnik kart pamięci | Czytnik kart pamięci, Nie |





Okej, powiem szczerze, że te laptopy gamingowe to temat rzeka! Mam znajomego, który kupił MSI Raidera i jego portfel chyba jeszcze nie doszedł do siebie po tej inwestycji. 😅 Ale fakt, sprzęt jest potężny i radzi sobie z każdą grą na ultra. Asus też nieźle wypada, zwłaszcza jeśli szukasz czegoś bardziej przystępnego cenowo. Ale uważaj na głośność wentylatorów – czasem brzmią jak startujący odrzutowiec! Jeśli nie chcesz wydać fortuny, Lenovo Legion to całkiem przyzwoita opcja.
Acer Nitro 5 (NH.Q9GEP.00C): Bardzo dobry sprzęt. Polecam.