Najlepsze z kategorii Laptopy gamingowe Rozdzielczość ekranu 1920x1080 ( Full HD ). Ranking TOP 20 z 4564. Średnia cena 4448 zł. Ceny od 2100 zł do 11000 zł. Najlepszy producent: Lenovo. Najlepszy w rankingu: Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11, średnia cena 3284 zł (trend: rośnie). Najtańszy: ASUS Vivobook 15 R5-7430U/16GB/512/Win11 kosztuje 2100 zł (cena: stała). Najdroższy: Razer Blade Stealth 13 (RZ09-03272E82-R3E1) kosztuje 11000 zł (cena: stała).
Spis treści:
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11
2.2 HP Gaming Pavilion 15-dk0006nh / 7PV69EA / Intel i7 / 8GB / HDD 1TB + SSD 256GB / GTX1650 / FullHD / Win 11 / Czarny
2.3 Acer Nitro 5 (NH.Q96EP.001)
3. Najtańsze
3.1 ASUS Vivobook 15 R5-7430U/16GB/512/Win11
3.2 HP 255R G10 15,6" R7 7735U 16GB RAM 512GB Dysk SSD Win11 Srebrny AD1T4ET
3.3 HP 15s Ryzen 5-5500U/16GB/512/Win11 IPS
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11
2.2 HP Gaming Pavilion 15-dk0006nh / 7PV69EA / Intel i7 / 8GB / HDD 1TB + SSD 256GB / GTX1650 / FullHD / Win 11 / Czarny
2.3 Acer Nitro 5 (NH.Q96EP.001)
3. Najtańsze
3.1 ASUS Vivobook 15 R5-7430U/16GB/512/Win11
3.2 HP 255R G10 15,6" R7 7735U 16GB RAM 512GB Dysk SSD Win11 Srebrny AD1T4ET
3.3 HP 15s Ryzen 5-5500U/16GB/512/Win11 IPS
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
Ranking TOP 20
Najlepsze produkty: Laptopy gamingowe, Rozdzielczość ekranu: 1920×1080 ( Full HD ) - Ranking 2025 i opinie
1. Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | Intel Core i5-12450HX |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 2,38 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | 802.11ax (gen. 6) |
| Bluetooth | Tak |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU |
| Modem 3G/LTE | Nie |
| Seria | Lenovo LOQ |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak białe podświetlenie |
| Czytnik linii papilarnych | nie |
| Rodzaj | do gier |
| Kolor obudowy | Szare |
| Liczba złączy USB 3.0 | 3 |
| Pamięć karty graficznej | 6 GB |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | matowa |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz |
| Czytnik kart pamięci | nie |
2. HP Gaming Pavilion 15-dk0006nh / 7PV69EA / Intel i7 / 8GB / HDD 1TB + SSD 256GB / GTX1650 / FullHD / Win 11 / Czarny

Dane techniczne:
| Ekran | Ekran, 15,6" 1920x1080 Mat IPS 60Hz |
| Procesor | Procesor, Intel Core i7-9750H |
| Pamięć RAM | 8GB |
| System operacyjny | Win 11 |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce GTX 1650 |
| Dysk SSD | 256GB |
| Kolor obudowy | Kolor, Czarny |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | Czas pracy na baterii, 6 h |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć karty graficznej, 4 GB |
| Typ matrycy | Typ matrycy, IPS |
| Czytnik kart pamięci | Czytnik kart pamięci, Tak |
3. Acer Nitro 5 (NH.Q96EP.001)

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | Intel Core i7 9750H 2,6GHz |
| Pamięć RAM | 8GB |
| Napęd optyczny | brak |
| System operacyjny | Windows 10 Home |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 2060 |
| Matryca | matowa |
| HDMI | tak |
| Dysk SSD | 512GB |
Najtańsze produkty: Laptopy gamingowe, Rozdzielczość ekranu: 1920×1080 ( Full HD ) - Ranking 2025 i opinie
1. ASUS Vivobook 15 R5-7430U/16GB/512/Win11

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6 ", 1920 x 1080 pikseli |
| Procesor | AMD Ryzen 5 7430U (6 rdzeni, 12 wątków, 2.30–4.30 GHz, 19 MB cache) |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 1,7 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | AMD Radeon Graphics |
| HDMI | 1 szt. |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | nie |
| Czytnik linii papilarnych | tak |
| Liczba złączy USB 3.0 | 2 szt. |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć współdzielona |
| Typ matrycy | matowa |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 60 Hz |
| Czytnik kart pamięci | nie |
Gdzie kupić:
2. HP 255R G10 15,6" R7 7735U 16GB RAM 512GB Dysk SSD Win11 Srebrny AD1T4ET

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | AMD Ryzen 7 7735U |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Waga | 1,66 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | AMD Radeon 680M |
| Matryca | Matowa |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | nie |
| Czytnik linii papilarnych | tak |
| Rodzaj | Laptop dla nauczyciela, Notebook |
| Kolor obudowy | Srebrny |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć współdzielona |
| Typ matrycy | matowa |
Gdzie kupić:
3. HP 15s Ryzen 5-5500U/16GB/512/Win11 IPS

Dane techniczne:
| Ekran | Ekran, 15,6" 1920x1080 Mat IPS 60Hz |
| Procesor | Intel Core i7 5500U 2,4GHz |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | brak |
| Waga | 1,59 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | Bluetooth, Tak |
| Karta graficzna | Grafika, AMD Radeon Graphics |
| Seria | HP 15 |
| Dysk SSD | 512GB |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | do domu |
| Kolor obudowy | Kolor, Srebrny |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | Czas pracy na baterii, 10 h |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć karty graficznej, Brak |
| Typ matrycy | Typ matrycy, IPS |
| Czytnik kart pamięci | Czytnik kart pamięci, Tak |




Okej, laptopy gamingowe w Full HD to fajna sprawa – obraz jest wystarczająco ostry, a sprzęt nie wyrywa portfela z kieszeni. Asus ROG Zephyrus to prawdziwa bestia, ale nie ma co ukrywać – czasem brzmi jak odrzutowiec. 😂 Z drugiej strony, Lenovo Legion kusi ceną, choć może nie poradzi sobie z najnowszymi tytułami. Sam pamiętam, jak mój staruszek laptop przy maratonie gier przypominał grzejniczek – nieźle grzał! 😉
Acer Nitro 5 (NH.Q9GEP.00C): Bardzo dobry sprzęt. Polecam.