Najlepsze z kategorii Laptopy gamingowe Pamięć RAM 12GB i więcej. Ranking TOP 20 z 4350. Średnia cena 4253 zł. Ceny od 2339 zł do 8504 zł. Najlepszy producent: Lenovo. Najlepszy w rankingu: LENOVO Legion 5 15AHP10 15.1" OLED 165Hz Ryzen 7 260 16GB RAM 1TB SSD GeForce RTX5050 DLSS 4 Windows 11 Home 83M0001XPB, średnia cena 5879 zł (trend: stała). Najtańszy: HP 255 G10 Ryzen 5-7530U/16GB/512/Win11 kosztuje 2339 zł (cena: stała). Najdroższy: LENOVO Legion Pro 5 16IAX10 16" OLED 165Hz Ultra 7-255HX 32GB RAM 1TB SSD GeForce RTX5070 DLSS 4 Windows 11 Home, Funkcje AI 83F3003BPB kosztuje 8504 zł (cena: stała).
Spis treści:
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 LENOVO Legion 5 15AHP10 15.1" OLED 165Hz Ryzen 7 260 16GB RAM 1TB SSD GeForce RTX5050 DLSS 4 Windows 11 Home 83M0001XPB
2.2 Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11
2.3 HP 255 G10 Ryzen 5-7530U/16GB/512/Win11
3. Najtańsze
3.1 HP 255 G10 Ryzen 5-7530U/16GB/512/Win11
3.2 ACER Nitro V 14 ANV14-61-R96W 14.5" IPS R5-8645HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX2050 Windows 11 Home ANV14-61-R96W
3.3 Lenovo LOQ 15ARP9 Ryzen 5 7235HS / 16 GB / 512 GB / RTX 4050 / 144 Hz 83JC00N7PB
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 LENOVO Legion 5 15AHP10 15.1" OLED 165Hz Ryzen 7 260 16GB RAM 1TB SSD GeForce RTX5050 DLSS 4 Windows 11 Home 83M0001XPB
2.2 Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11
2.3 HP 255 G10 Ryzen 5-7530U/16GB/512/Win11
3. Najtańsze
3.1 HP 255 G10 Ryzen 5-7530U/16GB/512/Win11
3.2 ACER Nitro V 14 ANV14-61-R96W 14.5" IPS R5-8645HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX2050 Windows 11 Home ANV14-61-R96W
3.3 Lenovo LOQ 15ARP9 Ryzen 5 7235HS / 16 GB / 512 GB / RTX 4050 / 144 Hz 83JC00N7PB
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
Ranking TOP 20
Najlepsze produkty: Laptopy gamingowe, Pamięć RAM: 12GB i więcej - Ranking 2025 i opinie
1. LENOVO Legion 5 15AHP10 15.1" OLED 165Hz Ryzen 7 260 16GB RAM 1TB SSD GeForce RTX5050 DLSS 4 Windows 11 Home 83M0001XPB

Dane techniczne:
| Ekran | 15,1” |
| Procesor | AMD Ryzen 7 260 |
| Pamięć RAM | 16GB |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 5050 |
| Dysk SSD | 1000GB |
Gdzie kupić:
2. Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | Intel Core i5-12450HX |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 2,38 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | 802.11ax (gen. 6) |
| Bluetooth | Tak |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU |
| Modem 3G/LTE | Nie |
| Seria | Lenovo LOQ |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak białe podświetlenie |
| Czytnik linii papilarnych | nie |
| Rodzaj | do gier |
| Kolor obudowy | Szare |
| Liczba złączy USB 3.0 | 3 |
| Pamięć karty graficznej | 6 GB |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | matowa |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz |
| Czytnik kart pamięci | nie |
Gdzie kupić:
3. HP 255 G10 Ryzen 5-7530U/16GB/512/Win11

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" |
| Procesor | AMD Ryzen 5 7530U |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Waga | 1,52 kg |
| System operacyjny | Microsoft Windows 11 Home |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | Grafika, AMD Radeon Graphics |
| Dysk SSD | 512GB |
| Czytnik linii papilarnych | Tak |
| Kolor obudowy | Kolor, Szary |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | Czas pracy na baterii, 8.5 h |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć współdzielona |
| Typ matrycy | Typ matrycy, IPS |
| Czytnik kart pamięci | Czytnik kart pamięci, Nie |
Gdzie kupić:
Najtańsze produkty: Laptopy gamingowe, Pamięć RAM: 12GB i więcej - Ranking 2025 i opinie
1. HP 255 G10 Ryzen 5-7530U/16GB/512/Win11

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" |
| Procesor | AMD Ryzen 5 7530U |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Waga | 1,52 kg |
| System operacyjny | Microsoft Windows 11 Home |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | Grafika, AMD Radeon Graphics |
| Dysk SSD | 512GB |
| Czytnik linii papilarnych | Tak |
| Kolor obudowy | Kolor, Szary |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | Czas pracy na baterii, 8.5 h |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć współdzielona |
| Typ matrycy | Typ matrycy, IPS |
| Czytnik kart pamięci | Czytnik kart pamięci, Nie |
Gdzie kupić:
2. ACER Nitro V 14 ANV14-61-R96W 14.5" IPS R5-8645HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX2050 Windows 11 Home ANV14-61-R96W

Dane techniczne:
| Ekran | 14.5", 2560 x 1600px, Matryca IPS, 120Hz |
| Procesor | AMD Ryzen 5 8645HS |
| Pamięć RAM | 16 |
| Waga | AMD Ryzen 5 8645HS, 16GB, DDR5, 5600MHz, 512GB PCIe NVMe, NVIDIA GeForce RTX 2050 + AMD Radeon 760M, 14.5", 2560 x 1600px, Matryca IPS, 120Hz, Windows 11 Home |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| Bluetooth | Tak (Moduł Bluetooth 5.0) |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 2050 + AMD Radeon 760M |
| Matryca | AMD Ryzen 5 8645HS, 16GB, DDR5, 5600MHz, 512GB PCIe NVMe, NVIDIA GeForce RTX 2050 + AMD Radeon 760M, 14.5", 2560 x 1600px, Matryca IPS, 120Hz, Windows 11 Home |
| Dysk SSD | 512GB |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | AMD Ryzen 5 8645HS, 16GB, DDR5, 5600MHz, 512GB PCIe NVMe, NVIDIA GeForce RTX 2050 + AMD Radeon 760M, 14.5", 2560 x 1600px, Matryca IPS, 120Hz, Windows 11 Home |
| Kolor obudowy | Biały |
| Pamięć karty graficznej | 4 GB |
| Typ matrycy | IPS |
3. Lenovo LOQ 15ARP9 Ryzen 5 7235HS / 16 GB / 512 GB / RTX 4050 / 144 Hz 83JC00N7PB
Dane techniczne:
| Procesor | AMD Ryzen 5 7235HS |
| Pamięć RAM | 16GB |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 4050 |
| Dysk SSD | 512GB |





Wow, te laptopy gamingowe to prawdziwe bestie! 😲 Zastanawiam się tylko, czy naprawdę potrzebuję aż 12GB RAM do gier. MSI Raider GE76 wygląda jak statek kosmiczny, ale jego cena to kosmos! 🤑 Z kolei HP Pavilion za 3499 zł to całkiem niezła okazja, choć design trochę staroświecki. Asus TUF Gaming F15 przyciąga uwagę swoją solidnością – czuję, że wytrzymałby nawet atak zombie! 🧟♂️ Ktoś z Was ma doświadczenia z tymi modelami?
Gigabyte A5 (K1-BEE2150SD): Super