Najlepsze z kategorii Laptopy gamingowe Dodatkowe HDMI. Ranking TOP 20 z 4350. Średnia cena 5954 zł. Ceny od 1749 zł do 18000 zł. Najlepszy producent: Lenovo. Najlepszy w rankingu: Acer Nitro 5 (NH.Q59EP.05G), średnia cena 3900 zł (trend: stała). Najtańszy: Asus VivoBook R3-3250U/8/256 D515DA-EJ1396W kosztuje 1749 zł (cena: stała). Najdroższy: MSI Raider GE76 10UH-212PL kosztuje 18000 zł (cena: stała).
Spis treści:
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Acer Nitro 5 (NH.Q59EP.05G)
2.2 Lenovo Laptop ThinkPad E16 G1 21JN005UPB W11Pro i5-1335U/16GB/512GB/MX550 2GB/16.0 WUXGA/Graphite Black/1YR Premier Support + 3YRS OS
2.3 Lenovo Laptop ThinkPad L15 AMD G4 21H7001PPB W11Pro 7730U/16GB/512GB/INT/15.6 FHD/Thunder Black/1YR Premier Support + 3YRS OS
3. Najtańsze
3.1 Asus VivoBook R3-3250U/8/256 D515DA-EJ1396W
3.2 HP Pavilion 15-EH1113NW 15.6" IPS R5-5500U 16GB RAM 512GB SSD Windows 11 Home 5A117EA
3.3 HP 15-db1033nw (9PX62EA)
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Acer Nitro 5 (NH.Q59EP.05G)
2.2 Lenovo Laptop ThinkPad E16 G1 21JN005UPB W11Pro i5-1335U/16GB/512GB/MX550 2GB/16.0 WUXGA/Graphite Black/1YR Premier Support + 3YRS OS
2.3 Lenovo Laptop ThinkPad L15 AMD G4 21H7001PPB W11Pro 7730U/16GB/512GB/INT/15.6 FHD/Thunder Black/1YR Premier Support + 3YRS OS
3. Najtańsze
3.1 Asus VivoBook R3-3250U/8/256 D515DA-EJ1396W
3.2 HP Pavilion 15-EH1113NW 15.6" IPS R5-5500U 16GB RAM 512GB SSD Windows 11 Home 5A117EA
3.3 HP 15-db1033nw (9PX62EA)
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
Ranking TOP 20
Najlepsze produkty: Laptopy gamingowe, Dodatkowe: HDMI - Ranking 2025 i opinie
1. Acer Nitro 5 (NH.Q59EP.05G)

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 Full HD |
| Procesor | Intel Core i5 9300H 2,4GHz |
| Pamięć RAM | 8GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 2,70kg |
| System operacyjny | Brak |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce GTX 1650 |
| Seria | Nitro 5 |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | tak |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | game |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Liczba złączy USB 3.0 | 3 |
| Pamięć karty graficznej | 4GB |
| DisplayPort | Nie |
| Czytnik kart pamięci | Nie |
Gdzie kupić:
2. Lenovo Laptop ThinkPad E16 G1 21JN005UPB W11Pro i5-1335U/16GB/512GB/MX550 2GB/16.0 WUXGA/Graphite Black/1YR Premier Support + 3YRS OS

Dane techniczne:
| Ekran | 16 |
| Procesor | Intel Core i5-1335U |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 2GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 1.97 kg |
| System operacyjny | Windows 11 Professional |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | Nvidia GeForce MX550 |
| Seria | Lenovo ThinkPad |
| Matryca | WUXGA [LED] IPS 300n |
| HDMI | Tak |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | Tak |
| Czytnik linii papilarnych | Tak, (wbudowany w przycisk uruchamiania) |
| Rodzaj | biznesowy |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Liczba złączy USB 3.0 | 1 |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | 10.4h |
| Pamięć karty graficznej | 2 GB |
| DisplayPort | Nie |
| Typ matrycy | Matowa (Anti-Glare) |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 60 Hz |
| Czytnik kart pamięci | Nie |
Gdzie kupić:
3. Lenovo Laptop ThinkPad L15 AMD G4 21H7001PPB W11Pro 7730U/16GB/512GB/INT/15.6 FHD/Thunder Black/1YR Premier Support + 3YRS OS

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | AMD Ryzen 7 PRO 7730U |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 1,77 kg |
| System operacyjny | Windows 11 Professional |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | AMD Radeon™ Graphics |
| Seria | Lenovo ThinkPad |
| Matryca | FHD [LED] IPS 250n |
| HDMI | Tak |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | Tak |
| Czytnik linii papilarnych | Tak |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Liczba złączy USB 3.0 | 2 |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | 16h (JEITA 2.0 @150nits) |
| Pamięć karty graficznej | Współdzielona z RAM |
| DisplayPort | Nie |
| Typ matrycy | Matowa (Anti-Glare) |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 60 Hz |
| Czytnik kart pamięci | Tak (microSD) |
Najtańsze produkty: Laptopy gamingowe, Dodatkowe: HDMI - Ranking 2025 i opinie
1. Asus VivoBook R3-3250U/8/256 D515DA-EJ1396W

Dane techniczne:
| Ekran | 15.6" 1920 x 1080 |
| Procesor | AMD Ryzen 3 3250U 2,6GHz |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 8GB |
| Napęd optyczny | brak |
| Waga | 1.8 |
| System operacyjny | Brak |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | AMD Radeon Graphics |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | tak |
| Dysk SSD | 256GB |
| Podwietlana klawiatura | tak |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | Notebook |
| Kolor obudowy | Szary |
| Liczba złączy USB 3.0 | 1 |
| Pamięć karty graficznej | Współdzielona z pamięcią RAM |
| DisplayPort | Nie |
| Typ matrycy | TN |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 60 Hz |
| Czytnik kart pamięci | Nie |
2. HP Pavilion 15-EH1113NW 15.6" IPS R5-5500U 16GB RAM 512GB SSD Windows 11 Home 5A117EA

Dane techniczne:
| Ekran | 15.6", 1920 x 1080px, 60Hz |
| Procesor | AMD Ryzen 5 5500 2,10GHz |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | brak |
| Waga | 1.75 |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | AMD Radeon Graphics |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | tak |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | Notebook |
| Kolor obudowy | Srebrny |
| Liczba złączy USB 3.0 | 2 |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | Czas pracy na baterii, 8 h |
| Pamięć karty graficznej | Współdzielona z pamięcią RAM |
| DisplayPort | Nie |
| Typ matrycy | IPS |
| Czytnik kart pamięci | Micro SD |
Gdzie kupić:
3. HP 15-db1033nw (9PX62EA)

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | AMD Ryzen 5 3500U 2,1GHz |
| Pamięć RAM | 8GB |
| Napęd optyczny | brak |
| System operacyjny | Windows 10 Home |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | AMD Radeon Vega 8 |
| Matryca | matowa |
| HDMI | tak |
| Dysk SSD | 512GB |
| Kolor obudowy | Srebrno-czarny |
| Pamięć karty graficznej | Współdzielona z RAM |




Zawsze byłem fanem gier, więc w końcu postanowiłem zainwestować w laptopa gamingowego. Skusił mnie MSI Raider GE76 – mocny sprzęt, choć cena trochę boli. Dzięki temu mogę grać na najwyższych ustawieniach bez zacięć. HDMI to dla mnie must-have, bo często podłączam laptopa do telewizora na wspólne sesje z przyjaciółmi. Jednak przydałoby się więcej złączy USB, bo czasem brakuje miejsca na wszystkie akcesoria. Co do ceny, to marzy mi się, żeby takie cuda były bardziej przystępne.
Acer Nitro 5 (NH.Q9GEP.00C): Bardzo dobry sprzęt. Polecam.