Najlepsze z kategorii Laptopy gamingowe Rozdzielczość ekranu 2560x1440. Ranking TOP 20 z 4254. Średnia cena 8755 zł. Ceny od 5299 zł do 12499 zł. Najlepszy producent: HP. Najlepszy w rankingu: Asus ROG Strix G15 R7-4800H/16/512/W11 G513RW-HQ142W, średnia cena 8716 zł (trend: stała). Najtańszy: HP OMEN 16 i5-12500H/16GB/512/Win11 RTX3060 165Hz 712F8EA-16GB_512SSD kosztuje 5299 zł (cena: stała). Najdroższy: Omen HP 17-ck2010nt / 7P6M3EA / Intel i7 / 32GB / SSD 2TB / Nvidia RTX 4080 / QHD / 240Hz / Freedos / Czarny kosztuje 12499 zł (cena: stała).
Spis treści:
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Asus ROG Strix G15 R7-4800H/16/512/W11 G513RW-HQ142W
2.2 Omen HP 17-ck1000nt / 6H6Q3EA / Intel i9 / 32GB / SSD 1TB / Nvidia RTX 3080 Ti / QHD / 165Hz / Win 11 / Czarny
2.3 HP Omen 16-WF1343NW 16.1" IPS 240Hz i9-14900HX 32GB RAM 1TB SSD GeForce RTX4070 DLSS3 Windows 11 Home B35M0EA
3. Najtańsze
3.1 HP OMEN 16 i5-12500H/16GB/512/Win11 RTX3060 165Hz 712F8EA-16GB_512SSD
3.2 HP Victus 16-e0262nw 4P4Z6EA
3.3 HIRO X570T 7-12700H/16/1000/W11 NBC-X570T3070T-H01
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Asus ROG Strix G15 R7-4800H/16/512/W11 G513RW-HQ142W
2.2 Omen HP 17-ck1000nt / 6H6Q3EA / Intel i9 / 32GB / SSD 1TB / Nvidia RTX 3080 Ti / QHD / 165Hz / Win 11 / Czarny
2.3 HP Omen 16-WF1343NW 16.1" IPS 240Hz i9-14900HX 32GB RAM 1TB SSD GeForce RTX4070 DLSS3 Windows 11 Home B35M0EA
3. Najtańsze
3.1 HP OMEN 16 i5-12500H/16GB/512/Win11 RTX3060 165Hz 712F8EA-16GB_512SSD
3.2 HP Victus 16-e0262nw 4P4Z6EA
3.3 HIRO X570T 7-12700H/16/1000/W11 NBC-X570T3070T-H01
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
Ranking TOP 20
Najlepsze produkty: Laptopy gamingowe, Rozdzielczość ekranu: 2560×1440 - Ranking 2025 i opinie
1. Asus ROG Strix G15 R7-4800H/16/512/W11 G513RW-HQ142W

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 2560x1440 |
| Procesor | AMD Ryzen 7 4800H 2,9Ghz |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | brak |
| Waga | 2.3 |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | tak |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | Laptop dla graczy |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Liczba złączy USB 3.0 | 2 |
| Pamięć karty graficznej | 8 GB |
| DisplayPort | Nie |
| Typ matrycy | IPS |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 165 Hz |
| Czytnik kart pamięci | Nie |
2. Omen HP 17-ck1000nt / 6H6Q3EA / Intel i9 / 32GB / SSD 1TB / Nvidia RTX 3080 Ti / QHD / 165Hz / Win 11 / Czarny

Dane techniczne:
| Ekran | Ekran, 17,3" 2560x1440 Mat IPS 165 Hz |
| Procesor | Procesor, Intel Core i9-12900HX |
| Pamięć RAM | 32GB |
| System operacyjny | Win 11 |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 3080 |
| Dysk SSD | 1000GB |
| Kolor obudowy | Kolor, Czarny |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | Czas pracy na baterii, 5 h |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć karty graficznej, 16 GB |
| Typ matrycy | Typ matrycy, IPS |
| Czytnik kart pamięci | Czytnik kart pamięci, Nie |
3. HP Omen 16-WF1343NW 16.1" IPS 240Hz i9-14900HX 32GB RAM 1TB SSD GeForce RTX4070 DLSS3 Windows 11 Home B35M0EA

Dane techniczne:
| Ekran | 16.1", 2560 x 1440px, Matryca IPS, 240Hz |
| Procesor | Intel Core i9-14900HX |
| Pamięć RAM | 32GB |
| Waga | 2.39 |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
| Matryca | Intel Core i9-14900HX, 32GB, DDR5, 5600MHz, 1000GB PCIe NVMe 4.0, NVIDIA GeForce RTX 4070 + Intel UHD Graphics, 16.1", 2560 x 1440px, Matryca IPS, 240Hz, Windows 11 Home |
| Dysk SSD | 1000GB |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | Intel Core i9-14900HX, 32GB, DDR5, 5600MHz, 1000GB PCIe NVMe 4.0, NVIDIA GeForce RTX 4070 + Intel UHD Graphics, 16.1", 2560 x 1440px, Matryca IPS, 240Hz, Windows 11 Home |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Pamięć karty graficznej | 8 GB |
| Typ matrycy | IPS |
Najtańsze produkty: Laptopy gamingowe, Rozdzielczość ekranu: 2560×1440 - Ranking 2025 i opinie
1. HP OMEN 16 i5-12500H/16GB/512/Win11 RTX3060 165Hz 712F8EA-16GB_512SSD

Dane techniczne:
| Ekran | Ekran, 16,1" 2560x1440 Mat IPS 165 Hz |
| Procesor | Intel Core i5 12500H 3,3GHz |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Waga | 2,31 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 3060 |
| Dysk SSD | 512GB |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Kolor obudowy | Kolor, Czarny |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | Czas pracy na baterii, 9 h |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć karty graficznej, 6 GB |
| Typ matrycy | Typ matrycy, IPS |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 165 Hz |
| Czytnik kart pamięci | Czytnik kart pamięci, Tak |
Gdzie kupić:
2. HP Victus 16-e0262nw 4P4Z6EA

Dane techniczne:
| Ekran | 16,1" 2560x1440 |
| Procesor | AMD Ryzen 7 5800H 3,0GHz |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | brak |
| Waga | 2,48 kg |
| System operacyjny | bez systemu |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | NVIDIA(R) GeForce RTX(TM)3060 |
| Modem 3G/LTE | nie |
| Matryca | matowa LED, IPS |
| HDMI | tak |
| Dysk SSD | 1000GB |
| Podwietlana klawiatura | tak |
| Czytnik linii papilarnych | Bez czytnika linii papilarnych |
| Kolor obudowy | czarno- srebrny |
| Liczba złączy USB 3.0 | 2 |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | Czas pracy na baterii, 9.5 h |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć karty graficznej, 6 GB |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | Typ matrycy, IPS |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 165 Hz |
| Czytnik kart pamięci | Czytnik kart pamięci, Tak |
Gdzie kupić:
3. HIRO X570T 7-12700H/16/1000/W11 NBC-X570T3070T-H01

Dane techniczne:
| Ekran | 17,3" 2560 x 1440 |
| Procesor | Intel® Core™ i7 12gen 12700H 3,5GHz |
| Pamięć RAM | 16 GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 2 kg |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
| Modem 3G/LTE | nie |
| Matryca | matowa |
| Dysk SSD | 1000 GB |
| Podwietlana klawiatura | tak |
| Czytnik linii papilarnych | nie |
| Rodzaj | Laptop dla graczy |
| Kolor obudowy | Grafika UHD Intel® |
| Pamięć karty graficznej | 8 gb |
| Typ matrycy | LED, IPS |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz |
| Czytnik kart pamięci | microSD |



Z jednej strony, laptopy gamingowe z rozdzielczością 2560×1440, jak Asus ROG Strix G15, to prawdziwe bestie w swojej klasie. Świetna jakość obrazu i imponująca wydajność. Jednakże, z własnego doświadczenia wiem, że często mogą się nagrzewać jak grzejnik w zimie. Miałem kiedyś podobny model i musiałem inwestować w dodatkowe chłodzenie, żeby nie czuć się jak w saunie. Mimo to, podświetlana klawiatura robiła wrażenie i idealnie nadawała się na nocne sesje!
Muszę przyznać, że ten Asus ROG Strix G15 2022 mocno mnie zaskoczył, szczególnie w kwestii stosunku jakości do ceny. Granie na rozdzielczości 2560×1440 to czysta przyjemność. Ale wiecie co? Kiedy pierwszy raz odpaliłem Wiedźmina 3 na tym ekranie, mój kot spojrzał na Geralta z Rivii i dosłownie próbował go złapać! Wygląda na to, że nawet zwierzaki doceniają dobrą grafikę. 😄 Jak dla mnie, ten Asus to strzał w dziesiątkę!