Najlepsze z kategorii Laptopy gamingowe Wielkość ekranu 14 cali. Ranking TOP 20 z 4254. Średnia cena 6901 zł. Ceny od 3696 zł do 20390 zł. Najlepszy producent: Asus. Najlepszy w rankingu: ASUS ZenBook 14 UM3406GA-QD013W WUXGA OLED / AMD Ryzen AI 5 430 16 GB RAM 512 SSD Radeon™ Windows 11 Home Czarny (Jade Black), średnia cena 4025 zł (trend: maleje). Najtańszy: Laptop ACER Nitro V 14 ANV14-61-R9E1 14.5" IPS R7-8845HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX2050 Windows 11 Home kosztuje 3696 zł (cena: stała). Najdroższy: ASUS Zenbook 14 UX3405CA-PZ086X 14" OLED Ultra 5-225H 16GB RAM 512GB SSD Windows 11 Professional kosztuje 20390 zł (cena: rośnie).
Spis treści:
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 ASUS ZenBook 14 UM3406GA-QD013W WUXGA OLED / AMD Ryzen AI 5 430 16 GB RAM 512 SSD Radeon™ Windows 11 Home Czarny (Jade Black)
2.2 Laptop ACER Nitro V 14 ANV14-61-R9E1 14.5" IPS R7-8845HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX2050 Windows 11 Home
2.3 ASUS ZenBook 14 UX3405CA Ultra 5-225H/16GB/512/Win11 UX3405CA-PZ051W
3. Najtańsze
3.1 Laptop ACER Nitro V 14 ANV14-61-R9E1 14.5" IPS R7-8845HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX2050 Windows 11 Home
3.2 ASUS ZenBook 14 UM3406GA-QD013W WUXGA OLED / AMD Ryzen AI 5 430 16 GB RAM 512 SSD Radeon™ Windows 11 Home Czarny (Jade Black)
3.3 ASUS Zenbook 14 UX3405CA-QD1247W 14" OLED Ultra 5-225H 16GB RAM 512GB SSD Windows 11 Home, Funkcje AI
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 ASUS ZenBook 14 UM3406GA-QD013W WUXGA OLED / AMD Ryzen AI 5 430 16 GB RAM 512 SSD Radeon™ Windows 11 Home Czarny (Jade Black)
2.2 Laptop ACER Nitro V 14 ANV14-61-R9E1 14.5" IPS R7-8845HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX2050 Windows 11 Home
2.3 ASUS ZenBook 14 UX3405CA Ultra 5-225H/16GB/512/Win11 UX3405CA-PZ051W
3. Najtańsze
3.1 Laptop ACER Nitro V 14 ANV14-61-R9E1 14.5" IPS R7-8845HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX2050 Windows 11 Home
3.2 ASUS ZenBook 14 UM3406GA-QD013W WUXGA OLED / AMD Ryzen AI 5 430 16 GB RAM 512 SSD Radeon™ Windows 11 Home Czarny (Jade Black)
3.3 ASUS Zenbook 14 UX3405CA-QD1247W 14" OLED Ultra 5-225H 16GB RAM 512GB SSD Windows 11 Home, Funkcje AI
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
Ranking TOP 20
Najlepsze produkty: Laptopy gamingowe, Wielkość ekranu: 14 cali - Ranking 2025 i opinie
1. ASUS ZenBook 14 UM3406GA-QD013W WUXGA OLED / AMD Ryzen AI 5 430 16 GB RAM 512 SSD Radeon™ Windows 11 Home Czarny (Jade Black)

Dane techniczne:
| Ekran | 14” |
| Procesor | AMD Ryzen AI 5 430 |
| Pamięć RAM | 16GB |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | AMD RadeonT Graphics |
| Dysk SSD | 512GB |
Gdzie kupić:
2. Laptop ACER Nitro V 14 ANV14-61-R9E1 14.5" IPS R7-8845HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX2050 Windows 11 Home

Dane techniczne:
| Ekran | 14.5", 1920 x 1200px, Matryca IPS, 120Hz |
| Procesor | AMD Ryzen 7 8845HS |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Waga | 1.7 |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 2050 |
| Matryca | AMD Ryzen 7 8845HS, 16GB, DDR5, 5600MHz, 512GB PCIe NVMe, NVIDIA GeForce RTX 2050 + AMD Radeon 780M, 14.5", 1920 x 1200px, Matryca IPS, 120Hz, Windows 11 Home |
| Dysk SSD | 512GB |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | AMD Ryzen 7 8845HS, 16GB, DDR5, 5600MHz, 512GB PCIe NVMe, NVIDIA GeForce RTX 2050 + AMD Radeon 780M, 14.5", 1920 x 1200px, Matryca IPS, 120Hz, Windows 11 Home |
| Kolor obudowy | Biały |
| Pamięć karty graficznej | 4 GB |
| Typ matrycy | IPS |
Gdzie kupić:
3. ASUS ZenBook 14 UX3405CA Ultra 5-225H/16GB/512/Win11 UX3405CA-PZ051W

Dane techniczne:
| Ekran | 14” |
| Procesor | Intel Core Ultra 5 225H |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 1,28 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | AMD RadeonT Graphics |
| Matryca | Intel Core Ultra 5-225H, 16GB, LPDDR5X, 512GB PCIe NVMe 4.0 x4, Intel Arc Graphics, 14", 2880 x 1800px, Matryca OLED, 120Hz, Ekran dotykowy, Windows 11 Home |
| HDMI | 1 szt. |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | Tak |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | Intel Core Ultra 5-225H, 16GB, LPDDR5X, 512GB PCIe NVMe 4.0 x4, Intel Arc Graphics, 14", 2880 x 1800px, Matryca OLED, 120Hz, Ekran dotykowy, Windows 11 Home |
| Kolor obudowy | Niebieski |
| Liczba złączy USB 3.0 | 1 szt. |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć współdzielona |
| Typ matrycy | OLED |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 120 Hz |
| Czytnik kart pamięci | Nie |
Gdzie kupić:
Najtańsze produkty: Laptopy gamingowe, Wielkość ekranu: 14 cali - Ranking 2025 i opinie
1. Laptop ACER Nitro V 14 ANV14-61-R9E1 14.5" IPS R7-8845HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX2050 Windows 11 Home

Dane techniczne:
| Ekran | 14.5", 1920 x 1200px, Matryca IPS, 120Hz |
| Procesor | AMD Ryzen 7 8845HS |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Waga | 1.7 |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 2050 |
| Matryca | AMD Ryzen 7 8845HS, 16GB, DDR5, 5600MHz, 512GB PCIe NVMe, NVIDIA GeForce RTX 2050 + AMD Radeon 780M, 14.5", 1920 x 1200px, Matryca IPS, 120Hz, Windows 11 Home |
| Dysk SSD | 512GB |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | AMD Ryzen 7 8845HS, 16GB, DDR5, 5600MHz, 512GB PCIe NVMe, NVIDIA GeForce RTX 2050 + AMD Radeon 780M, 14.5", 1920 x 1200px, Matryca IPS, 120Hz, Windows 11 Home |
| Kolor obudowy | Biały |
| Pamięć karty graficznej | 4 GB |
| Typ matrycy | IPS |
Gdzie kupić:
2. ASUS ZenBook 14 UM3406GA-QD013W WUXGA OLED / AMD Ryzen AI 5 430 16 GB RAM 512 SSD Radeon™ Windows 11 Home Czarny (Jade Black)

Dane techniczne:
| Ekran | 14” |
| Procesor | AMD Ryzen AI 5 430 |
| Pamięć RAM | 16GB |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | AMD RadeonT Graphics |
| Dysk SSD | 512GB |
Gdzie kupić:
3. ASUS Zenbook 14 UX3405CA-QD1247W 14" OLED Ultra 5-225H 16GB RAM 512GB SSD Windows 11 Home, Funkcje AI

Dane techniczne:
| Ekran | 14" |
| Procesor | Intel Core Ultra 5 225H |
| Pamięć RAM | 16GB |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| Karta graficzna | AMD RadeonT Graphics |
| Dysk SSD | 512GB |




Wiesz co, laptopy gamingowe z 14-calowymi ekranami to świetna opcja dla tych, którzy potrzebują sprzętu kompaktowego, ale wydajnego. Fajnie, że XPG Xenia 14 prowadzi w rankingu, choć zastanawiam się, jak te maluchy radzą sobie z hałasem i zużyciem energii. Przy grillu z rodziną można by porównać je do cichego komara – nie słychać, ale robi swoje! Fajne by było, gdyby producenci skupili się bardziej na ekologii w nowych modelach. Może kiedyś się doczekamy?
Asus ROG Zephyrus G14 (GA401QM-K2043T): Wersja z RTX3060, 2560×1440 i 32gb ram:
– znacznie lepszy ekran niż w wersji FHD
– nie jest najcichszy, ale przy osiągach które wyciąga z takiej małej obudowy jest znacznie cichszy i chłodniejszy niż by się wydawało, nawet przy wielu godzinach grania
– bardzo lekki, super bateria, przyjemna klawiatura