Najlepsze z kategorii Laptopy gamingowe Producent MSI. Ranking TOP 20 z 4254. Średnia cena 11808 zł. Ceny od 4000 zł do 57196 zł. Najlepszy producent: MSI. Najlepszy w rankingu: MSI Katana 17 B13VEK-1449XPL 17,3" 144Hz i5-13420H 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX4050 Czarny B13VEK-1449XPL, średnia cena 4803 zł (trend: rośnie). Najtańszy: MSI Cyborg 15 A13VE-1613XPL - i5-13420H 15,6'' 16GB 512GB No OS RTX 4050 kosztuje 4000 zł (cena: stała). Najdroższy: MSI Vector A18 HX Ryzen 9 9955HX /32GB/1TB/Win11 RTX 5070Ti kosztuje 57196 zł (cena: stała).
Spis treści:
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 MSI Katana 17 B13VEK-1449XPL 17,3" 144Hz i5-13420H 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX4050 Czarny B13VEK-1449XPL
2.2 MSI Vector A18 HX Ryzen 9 9955HX /32GB/1TB/Win11 RTX 5070Ti
2.3 MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth A2XWJG-260PL-G2A 18" Ultra 9-285HX 96GB RAM 3 x 2TB SSD GeForce RTX5090 DLSS 4 Windows 11 Professional , Funkcje AI zniżkowa G2A (3 szt.)
3. Najtańsze
3.1 MSI Cyborg 15 A13VE-1613XPL - i5-13420H 15,6'' 16GB 512GB No OS RTX 4050
3.2 MSI Thin 15 B13VE-3091XPL i5-13420H / 16 GB / 512 GB / RTX 4050 / 144 Hz
3.3 MSI Cyborg 15 A13VE-1067XPL 15.6"FHD/i7-13620H/16GB/512GB/RTX4050-6GB
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 MSI Katana 17 B13VEK-1449XPL 17,3" 144Hz i5-13420H 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX4050 Czarny B13VEK-1449XPL
2.2 MSI Vector A18 HX Ryzen 9 9955HX /32GB/1TB/Win11 RTX 5070Ti
2.3 MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth A2XWJG-260PL-G2A 18" Ultra 9-285HX 96GB RAM 3 x 2TB SSD GeForce RTX5090 DLSS 4 Windows 11 Professional , Funkcje AI zniżkowa G2A (3 szt.)
3. Najtańsze
3.1 MSI Cyborg 15 A13VE-1613XPL - i5-13420H 15,6'' 16GB 512GB No OS RTX 4050
3.2 MSI Thin 15 B13VE-3091XPL i5-13420H / 16 GB / 512 GB / RTX 4050 / 144 Hz
3.3 MSI Cyborg 15 A13VE-1067XPL 15.6"FHD/i7-13620H/16GB/512GB/RTX4050-6GB
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
Ranking TOP 20
Najlepsze produkty: Laptopy gamingowe, Producent: MSI - Ranking 2025 i opinie
1. MSI Katana 17 B13VEK-1449XPL 17,3" 144Hz i5-13420H 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX4050 Czarny B13VEK-1449XPL

Dane techniczne:
| Ekran | 17,3" |
| Procesor | Intel Core i5-13420H |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 2,6 kg |
| System operacyjny | bez systemu |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 4050 |
| Seria | MSI Katana |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak RGB |
| Czytnik linii papilarnych | nie |
| Kolor obudowy | Czarne |
| Liczba złączy USB 3.0 | 2 |
| Pamięć karty graficznej | 6 GB GDDR6 |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | matowa |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz |
| Czytnik kart pamięci | nie |
Gdzie kupić:
2. MSI Vector A18 HX Ryzen 9 9955HX /32GB/1TB/Win11 RTX 5070Ti

Dane techniczne:
| Ekran | 18" |
| Procesor | AMD Ryzen 9 9955HX |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 32GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 3,60 kg |
| System operacyjny | Microsoft Windows 11 Home |
| wlan | 802.11be (gen. 7) |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti + AMD Radeon 610M |
| Seria | MSI Vector |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | 1000GB |
| Podwietlana klawiatura | tak RGB |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | Laptop AI, Laptop dla graczy, Notebook |
| Kolor obudowy | Szary |
| Liczba złączy USB 3.0 | 3 |
| Pamięć karty graficznej | 12 GB GDDR7 |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | IPS |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 240 Hz |
| Czytnik kart pamięci | SD |
3. MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth A2XWJG-260PL-G2A 18" Ultra 9-285HX 96GB RAM 3 x 2TB SSD GeForce RTX5090 DLSS 4 Windows 11 Professional , Funkcje AI zniżkowa G2A (3 szt.)

Dane techniczne:
| Ekran | 18” |
| Procesor | Intel Core Ultra 9 285H |
| Pamięć RAM | 96GB |
| System operacyjny | Windows 11 Professional |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 5090 |
| Dysk SSD | 2000GB |
Gdzie kupić:
Najtańsze produkty: Laptopy gamingowe, Producent: MSI - Ranking 2025 i opinie
1. MSI Cyborg 15 A13VE-1613XPL - i5-13420H 15,6'' 16GB 512GB No OS RTX 4050

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6” |
| Procesor | Intel Core i5-13420H |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | brak |
| Waga | 1.98 kg |
| System operacyjny | Brak |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU |
| Seria | MSI Cyborg |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak |
| Czytnik linii papilarnych | Bez czytnika linii papilarnych |
| Rodzaj | do domu |
| Kolor obudowy | czarny |
| Liczba złączy USB 3.0 | 2 |
| Pamięć karty graficznej | 6 GB |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | antyrefleksyjna |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz |
| Czytnik kart pamięci | Nie |
Gdzie kupić:
2. MSI Thin 15 B13VE-3091XPL i5-13420H / 16 GB / 512 GB / RTX 4050 / 144 Hz
Dane techniczne:
| Procesor | Intel Core i5-13420H |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 4050 |
| Dysk SSD | 512GB |
Gdzie kupić:
3. MSI Cyborg 15 A13VE-1067XPL 15.6"FHD/i7-13620H/16GB/512GB/RTX4050-6GB

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" |
| Procesor | Intel Core i7-13620H |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 1,98 kg |
| System operacyjny | Brak systemu |
| wlan | 802.11ax (gen. 6) |
| Bluetooth | Tak |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU |
| Seria | MSI Cyborg |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | Tak |
| Czytnik linii papilarnych | Bez czytnika linii papilarnych |
| Rodzaj | Laptop dla graczy |
| Kolor obudowy | Czarne |
| Liczba złączy USB 3.0 | 2 |
| Pamięć karty graficznej | 6 GB GDDR6 |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | IPS |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz |
| Czytnik kart pamięci | Nie |




Ostatnio odwiedziłam kilku znajomych, bo postanowiłam przetestować laptopy gamingowe od MSI, zanim zadłużę się na pół życia. 😂 Ten Raider GE76 prawie wciągnął mnie do gry – dosłownie! Cena wprawdzie odstrasza, ale jeśli chcesz mieć komputer działający jak rakieta kosmiczna, to nie ma co się dziwić. Alternatywnie, GL66 za 5280 zł to opcja, jeśli nie potrzebujesz animacji w 4D. Kto wie, może spróbuję obu i zostanę pełnoetatowym graczem? 🎮
MSI GL66 12UEK-214XPL: Kupiłem tego oto laptopa z polecenia przez kilkunastu znajomych i co mogę powiedzieć był to strzał w 10! Bateria bardzo długo trzyma jest on również idealny dla graczy.