Najlepsze z kategorii Laptopy gamingowe Pamięć RAM 8GB. Ranking TOP 20 z 4204. Średnia cena 3375 zł. Ceny od 1499 zł do 8999 zł. Najlepszy producent: HP. Najlepszy w rankingu: Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N, średnia cena 1499 zł (trend: stała). Najtańszy: Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N kosztuje 1499 zł (cena: stała). Najdroższy: HP OMEN 14-fb0088nw Ultra 9 185H 14,0"2.8K OLED 400nits 120Hz 32GB DDR5 SSD1TB RTX 4060 8GB Cam1080p NoOS 2Y Ceramic White A58SNEA kosztuje 8999 zł (cena: stała).
Spis treści:
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
2.2 HP Gaming Pavilion 15-dk0006nh / 7PV69EA / Intel i7 / 8GB / HDD 1TB + SSD 256GB / GTX1650 / FullHD / Win 11 / Czarny
2.3 Acer Nitro 5 (NH.Q96EP.001)
3. Najtańsze
3.1 Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
3.2 Asus VivoBook R3-3250U/8/256 D515DA-EJ1396W
3.3 Asus M515UA R5-5500U/8/512 M515UA-BQ467
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
2.2 HP Gaming Pavilion 15-dk0006nh / 7PV69EA / Intel i7 / 8GB / HDD 1TB + SSD 256GB / GTX1650 / FullHD / Win 11 / Czarny
2.3 Acer Nitro 5 (NH.Q96EP.001)
3. Najtańsze
3.1 Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
3.2 Asus VivoBook R3-3250U/8/256 D515DA-EJ1396W
3.3 Asus M515UA R5-5500U/8/512 M515UA-BQ467
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
Ranking TOP 20
Najlepsze produkty: Laptopy gamingowe, Pamięć RAM: 8GB - Ranking 2025 i opinie
1. Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
Dane techniczne:
| Ekran | 16" |
| Procesor | Ryzen 5 8645HS |
| Pamięć RAM | 8GB |
| System operacyjny | Windows 11 |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 4050 |
| Dysk SSD | 512GB |
2. HP Gaming Pavilion 15-dk0006nh / 7PV69EA / Intel i7 / 8GB / HDD 1TB + SSD 256GB / GTX1650 / FullHD / Win 11 / Czarny

Dane techniczne:
| Ekran | Ekran, 15,6" 1920x1080 Mat IPS 60Hz |
| Procesor | Procesor, Intel Core i7-9750H |
| Pamięć RAM | 8GB |
| System operacyjny | Win 11 |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce GTX 1650 |
| Dysk SSD | 256GB |
| Kolor obudowy | Kolor, Czarny |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | Czas pracy na baterii, 6 h |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć karty graficznej, 4 GB |
| Typ matrycy | Typ matrycy, IPS |
| Czytnik kart pamięci | Czytnik kart pamięci, Tak |
3. Acer Nitro 5 (NH.Q96EP.001)

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | Intel Core i7 9750H 2,6GHz |
| Pamięć RAM | 8GB |
| Napęd optyczny | brak |
| System operacyjny | Windows 10 Home |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 2060 |
| Matryca | matowa |
| HDMI | tak |
| Dysk SSD | 512GB |
Najtańsze produkty: Laptopy gamingowe, Pamięć RAM: 8GB - Ranking 2025 i opinie
1. Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
Dane techniczne:
| Ekran | 16" |
| Procesor | Ryzen 5 8645HS |
| Pamięć RAM | 8GB |
| System operacyjny | Windows 11 |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 4050 |
| Dysk SSD | 512GB |
2. Asus VivoBook R3-3250U/8/256 D515DA-EJ1396W

Dane techniczne:
| Ekran | 15.6" 1920 x 1080 |
| Procesor | AMD Ryzen 3 3250U 2,6GHz |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 8GB |
| Napęd optyczny | brak |
| Waga | 1.8 |
| System operacyjny | Brak |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | AMD Radeon Graphics |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | tak |
| Dysk SSD | 256GB |
| Podwietlana klawiatura | tak |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | Notebook |
| Kolor obudowy | Szary |
| Liczba złączy USB 3.0 | 1 |
| Pamięć karty graficznej | Współdzielona z pamięcią RAM |
| DisplayPort | Nie |
| Typ matrycy | TN |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 60 Hz |
| Czytnik kart pamięci | Nie |
3. Asus M515UA R5-5500U/8/512 M515UA-BQ467

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | AMD Ryzen 5 5500 2,10GHz |
| Pamięć RAM | 8GB |
| Napęd optyczny | brak |
| Waga | 1,80 kg |
| System operacyjny | brak systemu |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | AMD Radeon Graphics |
| Modem 3G/LTE | nie |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | tak |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak |
| Czytnik linii papilarnych | nie |
| Rodzaj | Notebook |
| Kolor obudowy | Szary |
| Liczba złączy USB 3.0 | 1 szt. |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć współdzielona |
| Typ matrycy | IPS |
| Czytnik kart pamięci | Nie |




Ostatnio u znajomego miałam okazję obczaić te laptopy gamingowe z 8GB RAM. Powiem wam, że Asus TUF Gaming robi wrażenie, ale przy odpalonym Wiedźminie 3 niemalże startuje jak odrzutowiec – hałas jak na lotnisku! 😂 Lenovo Legion Y530 z kolei jest tańszy i cichszy, ale trochę mniej wydajny. Idealny na budżetowe sesje gier, ale zdecydowanie przydałoby się więcej RAM-u. 💻🎮
Asus TUF Gaming FX505DY-AL016T: Laptop jest naprawdę świetny.
Asus TUF Gaming F15 FX506LH-HN004T: Laptop dobrze wykonany, lekki, dobrze leży w ręce, klawiatura wygodna, dobre podświetlenie ( można wybierać kolory i ustawiać różne tryby m. in stałe podświetlenie w 1 kolorze ) matryca matowa , ładne odwzorowanie kolorów, dobra widoczność w dzień. Głośniki jak to głośniki w laptopie i tak pewnie wszyscy na słuchawkach siedzą 😉 Bateria pokazuje 2 godziny ( bez grania ). Wi-fi REWELACJA – prędkość 420 na 750 łączu. Matryca 144hz – kolejna rewelacja! I5 i 16 GB dają radę ( procek max 84 na podstawce ) 1650 też podobnie max 86 . Wydajność jak za tą cenę b. dobra ( Fallout 4 , Battlefield 4 , Prey, Watch Dogs….fhd max details 60 fps ) . Dodatkowa gwarancja na 3 rok od Asusa ( aplikacja MYASUS) za 169 złotych – nie bierzcie w Allianz za 300 ;p. Śmiało można brać!