Najlepsze z kategorii Laptopy gamingowe Dysk 512GB SSD. Ranking TOP 20 z 4564. Średnia cena 4031 zł. Ceny od 1499 zł do 5990 zł. Najlepszy producent: Lenovo. Najlepszy w rankingu: Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11, średnia cena 3284 zł (trend: rośnie). Najtańszy: Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N kosztuje 1499 zł (cena: stała). Najdroższy: Lenovo Laptop ThinkPad L15 AMD G4 21H7001PPB W11Pro 7730U/16GB/512GB/INT/15.6 FHD/Thunder Black/1YR Premier Support + 3YRS OS kosztuje 5990 zł (cena: stała).
Spis treści:
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11
2.2 Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
2.3 ASUS TUF Gaming A16 FA607NUG-RL116W 16" IPS 144Hz R7-7445HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX4050 DLSS 3 Windows 11 Home, Funkcje AI
3. Najtańsze
3.1 Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
3.2 HP 255R G10 15,6" R7 7735U 16GB RAM 512GB Dysk SSD Win11 Srebrny AD1T4ET
3.3 HP ProBook 465 G11 Ryzen 5-7535U/16GB/512/Win11 AD1J1ET
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11
2.2 Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
2.3 ASUS TUF Gaming A16 FA607NUG-RL116W 16" IPS 144Hz R7-7445HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX4050 DLSS 3 Windows 11 Home, Funkcje AI
3. Najtańsze
3.1 Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
3.2 HP 255R G10 15,6" R7 7735U 16GB RAM 512GB Dysk SSD Win11 Srebrny AD1T4ET
3.3 HP ProBook 465 G11 Ryzen 5-7535U/16GB/512/Win11 AD1J1ET
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
Ranking TOP 20
Najlepsze produkty: Laptopy gamingowe, Dysk: 512GB SSD - Ranking 2025 i opinie
1. Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | Intel Core i5-12450HX |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 2,38 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | 802.11ax (gen. 6) |
| Bluetooth | Tak |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU |
| Modem 3G/LTE | Nie |
| Seria | Lenovo LOQ |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak białe podświetlenie |
| Czytnik linii papilarnych | nie |
| Rodzaj | do gier |
| Kolor obudowy | Szare |
| Liczba złączy USB 3.0 | 3 |
| Pamięć karty graficznej | 6 GB |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | matowa |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz |
| Czytnik kart pamięci | nie |
2. Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
Dane techniczne:
| Ekran | 16" |
| Procesor | Ryzen 5 8645HS |
| Pamięć RAM | 8GB |
| System operacyjny | Windows 11 |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 4050 |
| Dysk SSD | 512GB |
3. ASUS TUF Gaming A16 FA607NUG-RL116W 16" IPS 144Hz R7-7445HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX4050 DLSS 3 Windows 11 Home, Funkcje AI

Dane techniczne:
| Ekran | 16” |
| Pamięć RAM | 16GB |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 4050 |
| Dysk SSD | 512GB |
Gdzie kupić:
Najtańsze produkty: Laptopy gamingowe, Dysk: 512GB SSD - Ranking 2025 i opinie
1. Acer Nitro V 16 - Ryzen 5 8645HS 16" 8GB 512GB Win11 RTX 4050 NX.EJAEX.00N
Dane techniczne:
| Ekran | 16" |
| Procesor | Ryzen 5 8645HS |
| Pamięć RAM | 8GB |
| System operacyjny | Windows 11 |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 4050 |
| Dysk SSD | 512GB |
2. HP 255R G10 15,6" R7 7735U 16GB RAM 512GB Dysk SSD Win11 Srebrny AD1T4ET

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | AMD Ryzen 7 7735U |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Waga | 1,66 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | AMD Radeon 680M |
| Matryca | Matowa |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | nie |
| Czytnik linii papilarnych | tak |
| Rodzaj | Laptop dla nauczyciela, Notebook |
| Kolor obudowy | Srebrny |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć współdzielona |
| Typ matrycy | matowa |
Gdzie kupić:
3. HP ProBook 465 G11 Ryzen 5-7535U/16GB/512/Win11 AD1J1ET

Dane techniczne:
| Ekran | 16" |
| Procesor | Procesor, AMD Ryzen 5 7535U |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 1,74 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | Grafika, AMD Radeon 660M |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak |
| Czytnik linii papilarnych | Tak |
| Kolor obudowy | Kolor, Srebrny |
| Liczba złączy USB 3.0 | 2 |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć współdzielona |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | matowa |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 60 Hz |
| Czytnik kart pamięci | nie |





Uwielbiam grać na laptopach, ale 512GB SSD to trochę mało, kiedy masz do zainstalowania te wszystkie ogromne gry. Asus TUF Gaming F15 jest świetną opcją w rozsądnej cenie, ale pamiętaj, że może być trochę głośny. Kiedyś podczas sesji nocnej mama wpadła do mojego pokoju, pytając, czemu odkurzam o 2 w nocy! 😄 Jeśli szukasz czegoś tańszego, HP Pavilion jest w porządku, choć może nieco wolniej wczytywać gry.
Acer Nitro 5 (NH.Q9GEP.00C): Bardzo dobry sprzęt. Polecam.