Najlepsze z kategorii Laptopy gamingowe Dodatkowe Matryca matowa. Ranking TOP 20 z 4315. Średnia cena 15557 zł. Ceny od 3321 zł do 79200 zł. Najlepszy producent: HP. Najlepszy w rankingu: Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11, średnia cena 2999 zł (trend: stała). Najtańszy: HP ProBook 465 G11 Ryzen 5-7535U/16GB/512/Win11 AD1J1ET kosztuje 3321 zł (cena: rośnie). Najdroższy: ASUS ROG Strix G18 Ultra 9-275HX/64GB/2TB/Win11 RTX5080 240Hz G815LW-U9322W kosztuje 79200 zł (cena: stała).
Spis treści:
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11
2.2 HP Omen 17-DB0011NW 17.3" IPS 144Hz R5-8645HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX4050 Windows 11 Home A7QM3EA
2.3 ASUS ROG Strix G17 2022 G713RC-HX057W 17,3" 144Hz R7 6800H - 16GB RAM - 512GB Dysk - RTX3050 - Win11 G713RC-HX057W-16GB_500SSD
3. Najtańsze
3.1 HP ProBook 465 G11 Ryzen 5-7535U/16GB/512/Win11 AD1J1ET
3.2 Acer Nitro V R5-7535HS/16GB/512 RTX3050 144Hz NH.QSHEP.001_16GB/512
3.3 Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
1. Ranking TOP 20
2. Najlepsze
2.1 Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11
2.2 HP Omen 17-DB0011NW 17.3" IPS 144Hz R5-8645HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX4050 Windows 11 Home A7QM3EA
2.3 ASUS ROG Strix G17 2022 G713RC-HX057W 17,3" 144Hz R7 6800H - 16GB RAM - 512GB Dysk - RTX3050 - Win11 G713RC-HX057W-16GB_500SSD
3. Najtańsze
3.1 HP ProBook 465 G11 Ryzen 5-7535U/16GB/512/Win11 AD1J1ET
3.2 Acer Nitro V R5-7535HS/16GB/512 RTX3050 144Hz NH.QSHEP.001_16GB/512
3.3 Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11
4. Porównanie TOP 3
5. Opinie
Ranking TOP 20
Najlepsze produkty: Laptopy gamingowe, Dodatkowe: Matryca matowa - Ranking 2025 i opinie
1. Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | Intel Core i5-12450HX |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 2,38 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | 802.11ax (gen. 6) |
| Bluetooth | Tak |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU |
| Modem 3G/LTE | Nie |
| Seria | Lenovo LOQ |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak białe podświetlenie |
| Czytnik linii papilarnych | nie |
| Rodzaj | do gier |
| Kolor obudowy | Szare |
| Liczba złączy USB 3.0 | 3 |
| Pamięć karty graficznej | 6 GB |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | matowa |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz |
| Czytnik kart pamięci | nie |
Gdzie kupić:
2. HP Omen 17-DB0011NW 17.3" IPS 144Hz R5-8645HS 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX4050 Windows 11 Home A7QM3EA

Opinie:

Zadowalający do domowego użytku
Renata
Dane techniczne:
| Ekran | 17.3" |
| Procesor | AMD Ryzen 5 8645HS |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Waga | 2.95 |
| System operacyjny | Windows 11 Home |
| Bluetooth | Tak |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 4050 + AMD Radeon 760M |
| Matryca | Matowa |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | Tak |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | Laptop dla graczy |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Pamięć karty graficznej | 6 GB |
| Typ matrycy | IPS |
3. ASUS ROG Strix G17 2022 G713RC-HX057W 17,3" 144Hz R7 6800H - 16GB RAM - 512GB Dysk - RTX3050 - Win11 G713RC-HX057W-16GB_500SSD

Dane techniczne:
| Ekran | 17.3 |
| Procesor | AMD Ryzen 7 6800H 3,2GHz |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 2.5 |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | nVidia GeForce RTX 3050 |
| Seria | Asus ROG Strix |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | 1 szt. |
| Dysk SSD | 500GB |
| Podwietlana klawiatura | Tak |
| Czytnik linii papilarnych | Nie |
| Rodzaj | Laptop dla graczy |
| Kolor obudowy | Szary |
| Liczba złączy USB 3.0 | 2 |
| Pamięć karty graficznej | 4 GB |
| DisplayPort | Nie |
| Typ matrycy | IPS |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz |
| Czytnik kart pamięci | Nie |
Najtańsze produkty: Laptopy gamingowe, Dodatkowe: Matryca matowa - Ranking 2025 i opinie
1. HP ProBook 465 G11 Ryzen 5-7535U/16GB/512/Win11 AD1J1ET

Dane techniczne:
| Ekran | 16" |
| Procesor | Procesor, AMD Ryzen 5 7535U |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 1,74 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | tak |
| Bluetooth | tak |
| Karta graficzna | Grafika, AMD Radeon 660M |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak |
| Czytnik linii papilarnych | Tak |
| Kolor obudowy | Kolor, Srebrny |
| Liczba złączy USB 3.0 | 2 |
| Pamięć karty graficznej | Pamięć współdzielona |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | matowa |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 60 Hz |
| Czytnik kart pamięci | nie |
Gdzie kupić:
2. Acer Nitro V R5-7535HS/16GB/512 RTX3050 144Hz NH.QSHEP.001_16GB/512
Dane techniczne:
| Ekran | 15.6" |
| Procesor | AMD Ryzen 5 7535HS |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16 GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 2,1 kg |
| System operacyjny | Brak |
| wlan | 802.11ax (gen. 6) |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU |
| Seria | Acer Nitro V |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | Brak |
| Podwietlana klawiatura | Tak |
| Czytnik linii papilarnych | Bez czytnika linii papilarnych |
| Kolor obudowy | Czarne |
| Liczba złączy USB 3.0 | 3 |
| Pamięć karty graficznej | 6 GB |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | IPS |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz |
| Czytnik kart pamięci | Nie |
3. Lenovo LOQ 15IAX9 15,6" 144Hz i5-12450HX 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050 Win11

Dane techniczne:
| Ekran | 15,6" 1920x1080 |
| Procesor | Intel Core i5-12450HX |
| Dysk HDD | Brak |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Napęd optyczny | Brak |
| Waga | 2,38 kg |
| System operacyjny | Windows 11 |
| wlan | 802.11ax (gen. 6) |
| Bluetooth | Tak |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU |
| Modem 3G/LTE | Nie |
| Seria | Lenovo LOQ |
| Matryca | Matowa |
| HDMI | Pełnowymiarowe |
| Dysk SSD | 512GB |
| Podwietlana klawiatura | tak białe podświetlenie |
| Czytnik linii papilarnych | nie |
| Rodzaj | do gier |
| Kolor obudowy | Szare |
| Liczba złączy USB 3.0 | 3 |
| Pamięć karty graficznej | 6 GB |
| DisplayPort | Brak |
| Typ matrycy | matowa |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz |
| Czytnik kart pamięci | nie |




Wow, te laptopy gamingowe to prawdziwe bestie! 😍 Testowałam MSI Raider GE76 podczas maratonu gamingowego i byłam zachwycona jego wydajnością – wszystko śmigało bez zacinek. Ale, muszę przyznać, ta cena powala na kolana. 😅 Matowa matryca to duży plus, bo nie męczy oczu. Jednakże, prądożerność to niestety standard – bateria pada szybko. Z kolei Lenovo Legion Y530 to niezły kompromis za rozsądną cenę. Idealny na początek! 🎮
Gigabyte A5 (K1-BEE2150SD): Super
Acer Nitro 5 (NH.Q9GEP.00C): Bardzo dobry sprzęt. Polecam.